Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  RIM (Research In Motion) firmasının iş adamları için ürettiği gelişmiş cep telefonu. en büyük özelliği kullanıcısı tüm e-postalarına ulaşabilmesidir. Bu işi server üzerine BlackBerry Enterprise Server (BES) kurularak yapılabilir. Exchange, Lotus Domino ve Novell GroupWise mail server'larını destekler ve  BES sürekli e-posta izleme yapar. kullanıcıya e-posta geldiği anda BES bu e-postayı alır ve cihaza gönderir. bu sayede kullanıcı tüm e-postalarından sürekli haberdar olmuş olur.

BlackBerry cihazının çok çeşitli modelleri vardır ve tüm dünyada yaklaşık 4.3 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. modellerin çoğunun üzerinde minik Q klavye bulunur. cihazın işlemcisi PDA'lerde kullanılan ARM, XSCALE gibi işlemcilerdir fakat eski modellerde Intel 386Mhz işlemci kullanıldığı da olmuştur.

BlackBerry'ye ek yazılım geliştirmek mümkündür, J2ME desteği vardır. BlackBerry sitesinden BlackBerry JDE indirilebilir.

ilgili siteler:
http://www.rim.com
http://www.blackberry.com
bateristt
17 Şubat 2006 22:32
2.  Maile gereksinmleri yüksek olan kişilerin daha çok kullandıkları bir cihaz.GSM operatörlerinin bu cihazlara destekleri bulunmaktadır.
mennan
17 Şubat 2006 22:55
3.  Okudugunuz bu giris de BlackBerry 7290 ile yazilmistir. Su anda Istanbul'dan Izmit'e seyahat etmekteyim. Nasi gorunuyor, turkce kartakter disinda bir problem yok, degil mi?*
bateristt
15 Mayıs 2006 18:49
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen