Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Visual Studio 2005'in yeni bir özelliği. hatta Visual Studio .NET 2003 için ücretsiz dağıtılan component'i de mevcuttur ama kullanımı daha zordur.

ClickOnce Deployment, adından da anlaşılacağı üzere projenizin deployment işlemini kolaylaştırıyor. Fakat bu işi biraz abartıp, çok fazla kolaylaştırıyor. şöyleki;

Yazdığınız uygulamayı Visual Studio 2005 içinden Publish seçeneği ile deploy ediyorsunuz. uygulamanız server'inizde yerini alıyor ve kullanıcılarınıza mesaj ile bunu bildiriyorsunuz. kullanıcılara mesaj ile bildirmeseniz de kullanıcılar uygulamanızın eski versiyonunu çalıştırdıklarında yeni versiyonun yayınlandığına dair bir uyarı alıyor ve güncelleyebiliyorlar. hatta, programın versiyonları arasında gezinebiliyorsunuz. yani kullanıcı yeni oluşturduğunuz versiyonu kendisi için faydalı görmedi (mesela sadece genel müdürü ilgilendiren bi güncelleme oldu) eski sürüme program ekle/kaldır bölümünden kolaylıkla geri dönebiliyor.

bunların yanında yazılımınızın yüklenebilmesi için gerekli şartları ClickOnce sağlıyabiliyor ve client makinalara yükleyebiliyor. ayrıca kullanıcıların bir versiyona geçtikten sonra geri versiyona geçmelerini sınırlayabiliyorsunuz. bu özellikte database tasarımlarının değiştiği durumlar için kullanışlı olabilir.
bateristt
15 Aralık 2005 00:34
2.  ayrıca bkz: Smart Client
bateristt
15 Aralık 2005 00:34
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen