Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  (Bkz: #7254)
Oracle'ye bağlantı çeşitlerinden biridir.İsminden anlaşılacağı üzere, dedike edilmiştir.Bu bağlantı çeşidinde, gelen her istek için yeni bir process oluşturulur.Yani, herbir bağlantı için server tarafında özel memory ayrılır.Her session için bir dedicated server açılır.İlgili sessiondan gelen bütün istekler karşılanır.

Çalışma şekli ise şöyle özetlenebilir:Önce client listenera gider dedike olarak bağlanmak istediğini belirtir.Kimi asıllama işlemlerinden sonra fork veya benzeri bir şekilde bir dedike edilmiş bağlantı oluşturulur.Client artık bu dedicated server ile haberleşir.

Metafor ile anlatmak istersek, lokantaya gidiyorsunuz ve bir garson sadece sizinle ilgileniyor.O garsonun bütün işi, sizin isteklerinizi karşılamaktır.Olur da fazla bişi istemezseniz, garson bekler yine de.Ama çok şey isterseniz, hususi bir garson size hizmet edeceği için hızlı bir servis alırsınız. Çıkışta da bu hizmetin bedeli, iki haneli bir rakam ile adisyonunuza yansıyacaktır haliyle.Bu örnekteki client, sizsiniz.Garson ise dedicated server. Lokanta bir nevi oracledir.
mennan
06 Ocak 2006 21:36
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1078 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen