Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Popup Blocking, Tabbed Browsing, Download Manager, Theme Manager gibi özellikleri haiz, Mozilla'nın adı sürekli değişen browserlarının sonuncusu.

Bugün itibariyle kullanım oranı yüzde 20'ye ulaşmış. Bu durum, yıllardan beridir tahtını koruyan Internet Explorer'ı ürkütmüştür herhalde..
fizikci
14 Ocak 2005 23:03 ~ 01 Ağustos 2005 12:12
2.  İşte size birkaç Firefox incelikleri :

i. adres kısmına about: yazarsanız karşınıza o anki Firefox sürümüyle ilgili bir sayfa çıkar.

ii.eğer about:mozilla yazarsanız karşınıza bordro arkaplanlı ve içerisinde şu yazının yer aldığı bir sayfa çıkar:

"And so at last the beast fell and the unbelievers rejoiced. But all was not lost, for from the ash rose a great bird. The bird gazed down upon the unbelievers and cast fire and thunder upon them. For the beast had been reborn with its strength renewed, and the followers of Mammon cowered in horror.

from The Book of Mozilla, 7:15"

iii. about:config yazarsanız global ayarların çok rahatlıkla yapılabileceği bir sayfaya erişmiş olursunuz. buradaki satırlara çift tıklayarak değişkenlerin değerlerini kolayca değiştirebilirsiniz. Hatta sol tıklama menüsü ile yeni değişken bile ekleyebilirsiniz.
MrOK
17 Ocak 2005 16:04
3.  Firefox'un internet tarayıcılarına getirdiği en büyük açılım eklentiler(extensions) olmuştur. Açık kaynak kodlu olmasının da üstünlüklerini kullanarak kısa sürede çok sayıda eklentiye sahip olmuştur.

Kullanışlı olan bir kaç eklentisi:
Paste and Go
Super DragAndGo
Image-Show-Hide
Web developer
Iget
ReloadEvery
Image Zoom
User Agent Switcher
Add N Edit Cookies

erdemkose
29 Haziran 2005 17:06
4.  Sitedeki iki flash banneri oynatmak icin cpu'mun %95'ini durmadan meşkul eden browser. Desktopumdaki ikonuna tıkladığımda açılana kadar sicak bir kahve içebileceğim browser. Internette gezinirken %50 sitelerin yamuk yumuk açıldığı browser. Ama herşeye rağmen açık kaynak kodcuların ürettiği gelmiş geçmiş en iyi browser.
elico
02 Temmuz 2005 09:26
5.  Silver Bullet'ın bu browserda düzgün (performanslı) çalışması için çok emek harcadım. Ama görünen o ki Firefox'un DHTML performansı o kadar iyi değil. Ya da ben koskoca bir beceriksizim.
fizikci
02 Temmuz 2005 09:50
6.  PCWorld tarafından 2005 yılında, yılın ürünü olarak seçilen browser.
Ayrıntı için tıklayınız...http://www.pcworld.com/reviews/article/0,aid,120763,findid,48080,00.asp
mennan
03 Temmuz 2005 18:32
7.  bkz: FireFox eklentileri
sertw
25 Ocak 2006 12:21
8.  kullanımına çok alıştığım ve bırakamadığım güzel browser.

bildiğim bazı püf noktaları şöyle:
-> Eğer kullandığınız farede* scroll varsa veya sol ve sağ tuş dışında tıklayabileceğiniz bir orta tuş varsa; herhangi bir linke orta tuş tıkladığınızda bu link yeni bir tab penceresi olarak açılır. Aynı özelliği Ctrl+Click ile de yapabilirsiniz.

-> 1.5 versiyonundan itibaren Tab'ları istediğiniz gibi taşıyıp sıraya dizebiliyorsunuz.

-> Bookmark Toolbar içine yerleştirdiğiniz kısayollarınızı klasör içine alırsanız toolbar üzerinde menü olarak açılacaktır.

-> Ctrl + T tuşu ile yeni bir tab penceresi açabiliyorsunuz.
bateristt
17 Nisan 2006 11:52
9.  en guvenli ve hizli calisan, en guzel plug barindiran, surekli artan kullanicisi ile bir cok kisinin gozunu acan, ACİK KAYNAk olan 1 numarali  browser.
ilyas
07 Temmuz 2006 08:29
10.  2.0 sürümü çıkmıştır. Fakat yeni sürümüyle İnternet sayfalarına gidebilmem için File-Open Location'ı kullandım, zira kendisi Enter tuşumu görmemiş ve Enter tuşuna bastığım zaman hiçbir tepki göstermemiştir.*
jpc
29 Ekim 2006 18:38
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» Internet Explorer » Firefox neden IE den daha iyidir? » Live Bookmarks » browser » opera » VML » FreeSBIE » mbox » extension » navigation history » sözlük to do list » FireFox eklentileri » Sayfayi REFRESH yapan HTML Kodlari ! » Firefox Extension » Tıklamadan çalışmayan Flash animasyonları » kaynağı görüntüle » IE neden Firefox dan daha iyidir? » Gecko » Webmasterlar icin onemli bilgiler » FTP » Görüş ve Öneri » google » netscape » konqueror » phishing » sörfe Firefoxla başlayıp IE ile devam etmek » Mozilla » Çınar Sözlük » ie7 » erdemkose » about:config » linutop » Maxthon » marquee » Javascript hakkında » internet explorer 7 beta 1 » Firefox Web Developer Extensions » linux » XHTML » xul » SVG » günün ipucu » wma uzantili dosyalarin yolunu tesbit etmek !


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1500 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen