Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » .Net ile file upload » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » JavaScript ile regular expression kullanımı » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » redirection » C# ile regular expression kullanımı » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » CSS uygulama yöntemleri » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Ayın son gününü elde etmek » C#: IFormatProvider ile parse etme » C# ile CLR stored procedure » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » PHP » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » Javascript Toolbox » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » Mennan » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek

© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen