Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» PHP » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » Mennan » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » redirection » C# ile regular expression kullanımı » C# ile CLR stored procedure » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: Ayın son gününü elde etmek » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » CSS uygulama yöntemleri » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » .Net ile file upload » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » C#: IFormatProvider ile parse etme » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » JavaScript ile regular expression kullanımı » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Javascript Toolbox

© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen