Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» C#: Ayın son gününü elde etmek » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » Mennan » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » Javascript Toolbox » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » redirection » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » CSS uygulama yöntemleri » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » JavaScript ile regular expression kullanımı » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » .Net ile file upload » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » PHP » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » C#: IFormatProvider ile parse etme » C# ile CLR stored procedure » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » C# ile regular expression kullanımı » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak

© 2005, Bilişim Kulübü. (1093 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen