Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» Mennan » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » C# ile regular expression kullanımı » .Net ile file upload » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » redirection » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: IFormatProvider ile parse etme » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » PHP » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C# ile CLR stored procedure » JavaScript ile regular expression kullanımı » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » C#: Ayın son gününü elde etmek » CSS uygulama yöntemleri » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » Javascript Toolbox

© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen