Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » Javascript Toolbox » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » C# ile CLR stored procedure » C#: IFormatProvider ile parse etme » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » PHP » Mennan » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » C# ile regular expression kullanımı » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » .Net ile file upload » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » redirection » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: Ayın son gününü elde etmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » CSS uygulama yöntemleri » JavaScript ile regular expression kullanımı » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek

© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen