Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» Javascript Toolbox » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » CSS uygulama yöntemleri » C#: Ayın son gününü elde etmek » PHP » C#: IFormatProvider ile parse etme » C# ile CLR stored procedure » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » Mennan » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » C# ile regular expression kullanımı » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » redirection » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » JavaScript ile regular expression kullanımı » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » .Net ile file upload

© 2005, Bilişim Kulübü. (1156 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen