Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » JavaScript ile regular expression kullanımı » Mennan » C# ile regular expression kullanımı » PHP » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » C# ile CLR stored procedure » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: IFormatProvider ile parse etme » redirection » Javascript Toolbox » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » CSS uygulama yöntemleri » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » C#: Ayın son gününü elde etmek » .Net ile file upload » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting

© 2005, Bilişim Kulübü. (1203 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen