Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » redirection » CSS uygulama yöntemleri » C#: IFormatProvider ile parse etme » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » .Net ile file upload » Javascript Toolbox » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C# ile regular expression kullanımı » C# ile CLR stored procedure » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » Mennan » PHP » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » JavaScript ile regular expression kullanımı » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » C#: Ayın son gününü elde etmek

© 2005, Bilişim Kulübü. (1156 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen