Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» C# ile CLR stored procedure » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » .Net ile file upload » C#: Ayın son gününü elde etmek » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » Javascript Toolbox » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » CSS uygulama yöntemleri » redirection » C# ile regular expression kullanımı » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: IFormatProvider ile parse etme » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » PHP » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Mennan » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » JavaScript ile regular expression kullanımı » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma

© 2005, Bilişim Kulübü. (1140 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen