Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Bir sınıfın bir örneğini yaratmak klonlamaktan daha masraflıysa ve dahi her örnek için prototip olabilecek bir örnek mevzubahis ise ibret alınabilecek bir kalıptır. Creational pattern dedikleri türden.

Factory pattern ile birlikte kullanılmalıdır. Fabrika sınıfı (üretken sınıf) prototip örnekleri bünyesinde barındırır, kendisinden yeni bir nesne talep edildiğinde talep edilen tipe uygun prototipi klonlar ve arzeder.

Örnek kodlar için bkz:
http://en.wikipedia.org/wiki/Prototype_pattern
fizikci
05 Aralık 2006 00:04
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» pattern


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» Chain of Responsibility Pattern » Critical Section Pattern » Strategy Pattern » Visitor Pattern » Façade Pattern » Observer Pattern » Flyweight Pattern » Counting Proxy Pattern » Iterator Pattern » Object Cache Pattern » Singleton Pattern » Builder Pattern » Adapter Pattern » Consistent Lock Order Pattern » Factory Method Pattern » Null Object Pattern » Memento Pattern » Abstract Factory Pattern » Command Pattern » Object Authenticator Pattern » Composite Pattern » Decorator Pattern » Interpreter Pattern » Virtual Proxy Pattern » Common Attribute Registry Pattern » Read-Write Lock Pattern » Bridge Pattern » Explicit Object Release Pattern » State Pattern » Template Method Pattern » Guarded Suspension Pattern » Mediator Pattern » Proxy Pattern » Aggregate Enforcer Pattern

© 2005, Bilişim Kulübü. (1140 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen