Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Şu an Visual Studio Team System üzerinden projemiz devam ediyor. Sabah TeamSystem de bir arkadaş müthiş bir bug yakaladı. O da şu:
  Çalışılmak istenen dosya Team System 'den üzerinden source safe'den check out yaparken kendisi get latest yapmıyor. Yani bizim SourceSafe'den direk CheckOut yaparkenki mantık ölmüş. Daha sonra CheckIn yapmaya çalışıldığında, dosyalar arasında farklılıklar varsa, merge yapayım dior arkadaş, ama onun merge'üne ne kadar güvenilir bilmiyorum.
  Dikkatli olmak lazım.
haydar
02 Haziran 2006 16:25
2.  Visual Studio Team System ekibi bunu bug olarak tanımlamıyor, by design* diyorlar. Özetle açıklamaları şöyle;

Her ne kadar ortak kodlar üzerinde çalışılıyor olsa da, her yazılımcının kendi kopyası tek başına derlenebilen izole bir versiyon olmalıdır. Eğer bir dosyayı değiştirmek üzere checkout ettiğinizde değiştirilmiş yeni versiyon gelirse projeniz derlenemez hale gelir. Bu yüzden team system'de checkout'lar get latest'sız yapılıyor. Aksi takdirde yazılımcı tek bir dosyayı checkout ettikten sonra -ya hep, ya hiç mantığıyla- bütün proje için get latest komutunu vermek zorunda kalıyor. Ya da kendi dosyalarının read-only'sini kaldırıp derlemeyi engelleyen değişiklikleri düzeltmek zorunda kalıyor.
fizikci
02 Haziran 2006 16:53
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1062 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen