Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Web log anlamına gelen kısaltma. Günlük (diary) kullanımının web üzerinden yapılmasından başka bir şey değildir. Gün gün istenilen makaleler, abidik gubidik yazılar, resimler vb. herşey ziyaretçiye sunulur.

Örnek olarak bedava blog hizmeti veren en büyük iki şirket Google ve MSN 'dir. Google için http://www.blogger.com/, MSN içinse http://spaces.msn.com/ adresine bakılabilir.
MrOK
28 Mayıs 2005 07:46
2.  Amerika, Kanada gibi ülkelerde artık başlı başına bir alternatif-medya olabilmiş loglama olayı.
Bu ülkelerde mevcut medya sistemine olan güvenini kaybedip, farklı arayışlara giren insanlar tarafından da desteklenen alternatif yazın, kaynak. 2004 yılında yine amerika'da "blog okuycem" derken 69 saat birşey yemeyen içmeyen bir genç evladımız hayatını kaybetmiştir. Bu blog muhabbetinin piskopatları olduğu gibi çin'de blog ziyareti ve ülke içerisindeki sunucularda blog tutmak yasaklanmıştır. Türkiye'de de http://www.blogkardesligi.com gibi oluşumlarla son bir-kaç senedir hayatımıza girmeye başlamıştır. Blog tutmak için envai çeşitde yazılım bulunmaktadır.

Bir çok sosyolog tarafından da "insanların cemaatlere, devletlere, toplumsala olan saygısını-güvenini kaybetmesi dolayısıyla temsil haklarının sadece kendileri tarafından kullanılabileceği, artık her bireyin söylediklerinin ayrı-ayrı önem kazanmış olması" gibi söylemlerle yeni bir dönemin başlangıcına sebep olarak gösterilir. Haydi hayırlısı...
clangboomsteam
16 Ekim 2005 03:18
3.  bkz: Yazarlarımızın blogları
fizikci
21 Nisan 2007 16:31
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1187 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen