Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Bridge (KÖPRÜ) büyük bir alana yayılmış olan LANları bölmek için kullanılır. Tek bir LAN üzerindeki sinyal yoğunluğunu azaltır ve bu LAN'ın daha uzaklara ulaşmasını sağlar. Doğru olarak kullanıldıklarında çok faidelidir arkadaşlar.

Bridgeler OSI modelde data link katmanında yer alır ve frameleri kullanır. Fonksiyonu akıllı karar vermektir yani kendisine ulaşan sinyali bir sonrakı katmana, ya da segmente iletip iletmemesi gerektiğini bilir. Bunu yaparkende network üzerindeki MAC adreslerini kullanir. Ayni zamanda ayni protokoldeki medyayı wireless bridgelerde Ethernet LAN'ı metropolitan alana yani WAN'a bağlar.

-Eğer data nın ulaştırılacağı noktadakı alet frame ile aynı Segment üzerindeyse Bridge Frame'i bloklar. Buna FILTERING denir.
-Eger Data Frame'ini ulaşacağı yer ayrı bir segment üzerindeyse Bridge bunu o segmente iletir (yanı bütün sisteme değil). Buna da COPY denir
-Eger ulaşılacak yerin adresi belli değilse Bridge bu frame'i bütün segmentlere ulaştırır. Tabiki bu data frame'inin geldiği yer harıç. Buna da FLOODING denır.

Bridge datanın frame de tanımlanan MAC adresini kullanarak bir sonraki segmente geçişi sağlar.

ODUN
24 Mayıs 2005 17:49
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» dhcp » ip » scan » rj45 » free web hosting » hub » Router » download » network » LAN » loop » collision » extract » mac » firewall » hat » worm » cat6 » patch kablo » cisco » server » internet cafe » hacker » ethernet » bug » post » client » routing » forward » internet » hack » switch » » collosion » header » paket » host » kabinet » port

© 2005, Bilişim Kulübü. (1187 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen