Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Genişletilmiş saklı yordam.

Microsoft SQL Server icinden DLLdeki fonksiyonları cağırmak icin kullanılmaktadır. Query Analyzerdan normal bir prosedür cağırıldığı gibi cağırılmaktadır. isminden de anlaşılacağı uzere, normal prosedürlerin kapasitelerinin artırılması icin ortaya cıkmış.

[Surucu Adı]:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Binn adlı klasor icinde dll dosyaları bulunmakta. Bunlar alıp kullanıyor. http://www.sql-server-performance.com/ac_extended_stored_procedures.asp kısmında SQL Server icinde tanımlı extended stored procedureler ve kullanım şekilleri bulunmaktadır. İsteyenler inceleyebilir.


extended stored procedurelerin kullnılması ne kadar kullanışlı olur bilmem.Eğer boyle bir şeye ihtiyac duyuyorsanız, gereksinimleri tekrar gozden gecirmek de fayda var diye düşünüyorum. extended stored procedureler ile yapılabilecek işlemler, herhangi bir programlama dili ile de yapabilir diye düşünüyorum.


...extended stored procedures to accomplish tasks such as killing a system process, writing to the event log, encrypting data to a database, parsing XML, shelling to the command-line, and more...

mennan
23 Ağustos 2005 16:56
2.  Bu stored prosedürler genellikle xp_ prefix'i ile başlar.
fizikci
23 Ağustos 2005 17:30
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1140 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen