Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  HTML'de yazıların bold (veya normal) görünmesini sağlayan bir CSS niteliği. Normal, bold, 100,..,900 gibi değerler alır. Yaklaşık aynı işi HTML'de B elementi yapar. Yaklaşık diyoruz çünkü B elementi sadece bold yapar, daha kalın veya daha ince yapamaz.

Örneğin B tagının tam karşılığı CSS ile şöyle yapılabilir:
<span style="font-weight:bold">Kalın Yazı</span>

Ama CSS o kadar esnektir ki tek görevi yazıları kalın (koyu) göstermek olan B tagının işlevini bile tersine çevirebilir. Şöyle:
<b style="font-weight:normal">B kalın yapar ama burada normal oluyor.</b>

Sonuç olarak B, I, U gibi HTML elementleri artık anlamsız olmuştur. Çünkü bu tarz biçimlendirmeleri CSS'le yapmak daha esnek ve güçlü bir yöntemdir.
fizikci
28 Kasım 2005 20:18
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» margin-left » text-decoration » @import » border-left-width » display » background-repeat » scrollbar-darkshadow-color » background-image » background » :hover » pageBreakBefore » :visited » visibility » float » list-style-position » background-color » vertical-align » text-transform » border-bottom-width » padding-bottom » margin-bottom » margin-right » overflow » ruby-position » cursor » border-right-width » font-family » border-bottom-color » @charset » background-attachment » background-position-x » border-top-color » font-variant » margin-top » @media » padding-top » direction » scrollbar-face-color » page » clip » :link » border-left » border-bottom-style » @page » z-index » text-indent » font-size » border-top-style » border-width » @font-face

© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen