Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Hyper Text Markup Language - Hyper Metin Biçimlendirme Dili

Web'i anlamli, internet'i de bu kadar populer yapan sey. Tim Berners-Lee tarafindan gelistirilmistir.
fizikci
06 Ocak 2005 09:03 ~ 08 Ocak 2005 11:00
2.  An itibariyle web sitesi yapmak için kaçınılmaz olarak kullanılması gereken, iyi kullanıldığında da tadından yinmeyen dil.
MrOK
06 Ocak 2005 09:21
3.  JavaScript ile beraber mükemmel bir ikili olustururlar. Hani biraz DHTML Object Model'in derinliklerine dalsaniz, user interface olarak bunlarla yapilamayacak hiçbirsey yok diye düsünmeye baslarsiniz.
fizikci
06 Ocak 2005 11:02
4.  bkz. HTML elementleri
fizikci
20 Mayıs 2005 03:01
5.  Web Browser'lar tarafından gösterilen http protokolü ile taşınan dosyalardır. Dosyaların bir C# veya Java dosyaları gibi derlenmesine* gerek yoktur. Web Server üzerinde bulunan dosyalar, browserlardan gelen istekler üzerine sunulurlar. Üzerinde resim, yazı, animasyon ve applet gibi elemanları barındırabilirler. Bütün bilgisayarlarda browserların işletim sistemiyle birlikte gelmesi ve internet erişiminin yaygınlaşması bu teknolojiyi popüler hale getirmiştir. HTML, düz yazıdan* oluşmuş dosyalardır. O nedenle fazla yer işgal etmezler.
mennan
27 Temmuz 2005 23:50
6.  Normal programlama dilleri ile bir ui kontrolü* yazmak zahmetli bir iştir. Ama HTML tamamen UI üzerine odaklı bir dil olduğundan, bu dille UI kontrolleri yazmak son derece kolaydır.
fizikci
28 Temmuz 2005 00:07 ~ 01 Ağustos 2005 12:11
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» input type=file » HTML DOM » i » Metin kutuları hakkında » StringTemplate » Rich Internet Applications » kayan yazı » World Wide Web Consortium » span » Tim Berners-Lee » Romalı Problemi » font-weight » CSS uygulama yöntemleri » WYSIWYG » RegisterStartupScript » Live Bookmarks » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Sayfayi REFRESH yapan HTML Kodlari ! » title » Rss Oluşturmak » SGML » SVG » B » Site İçin Text Editörü » wml » sibling » Firefox Web Developer Extensions » input » text/html » framework » input type=image » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » JavaScript » font » class » ajax » Bir sitede görsellik mi işlevsellik mi önemlidir » alt » italik » htmlspecialchars() » table layout » node » Flash ile Databaseden veri çekme » fieldset » input type=hidden » iğrenç espriler » nl2br() » HTTP » program içinden web sayfası na login işlemi ( c# ) » Bilgisayar Mühendisinin Farkı Nedir?


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (2062 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen