Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Serialization nesnelere ait durum bilgisinin* diske veya belleğe (kısaca bir stream'e) kaydedilmesi işlemine denir. Bir nesne binary veya XML formatinda serialize edilebilir. Bkz: Binary serialization, XML serialization, SOAP serialization.

Serialization daha çok SOAP, Remoting, vb. konularla ilgili olarak yapılır. Fakat çok farklı konularda da faydalı olabilir. Örneğin uygulamanız kapatılsa bile durumunu korumak istediğiniz bir nesneniz varsa; kapanmadan önce bu nesneyi serialize edip saklar, program tekrar açıldığında deserialize edip kullanırsınız.
fizikci
29 Mayıs 2005 16:30 ~ 27 Kasım 2005 01:13
2.  OOP nesnelerinin veri haline dönüşmesidir. dönüşecek veri türü dönüştürücüye bağlıdır. yani .NET Frameworkte bulunan XMLSerializer classını kullanıyorsak, sonucumuz XML olacaktır. tam tersi işlemi de deserialization olarak geçer.
bateristt
29 Mayıs 2005 16:37
3.  yine .NET Framework'te ISerializable interface'ini implemente etmiş bir class serialization işleminden geçebilir. Bu interface içindeki GetObjectData void'i ile serialization'a katılacak veriler ayarlanır. bu konuda yazı mı yazsak, hem eğlenceli hem önemli bi konu.
bateristt
29 Mayıs 2005 16:45
4.  Nesnelerin bir akıma (stream) yazılması için kullanabileceğiniz yöntem. Bu sayede nesneleri veritabanına, diske veya internet üzerinden daha başka ortamlara gönderebilirsiniz.
Hemen Java'casını sunalım:
http://java.sun.com/docs/books/tutorial/essential/io/serialization.html
sertw
30 Kasım 2005 19:52
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1218 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen