Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Sertifika alma eylemi.

Bildiklerini bir belge ile kanıtlamaya çalışıp, kariyer ve maddi açıdan güzel yerlere gelmeyi amaçlayan insanların almaya çalıştıkları belge.

Sertifikasyon konusunda bazı tartışmalar yapılagelmiştir.Bir açıdan bakılırsa, sertifakasyon, birçok kişiye cazip gelmektedir.Ama -kanaatime göre- bu durum bir MUST değil MIGHT tır.

Birara Microsoft içinde uzun yıllar danışmanlık yapmış bir Beyden bunu sormuştum. Artık şirket yöneticilerinin sertifikasyondan çok yapılan projelere baktığını, buradan da sertifikasyonun sanıldığı kadar olmazsa olmaz bir olay olmadığını çıkarmanın mumkun olduğunu ifade etmiş, alınan sertifikaların yapılan projelerle süslenmesinin kişiyi öne çıkaracak bir yön olduğunu belirtmişti.

Gerek Microsoftun, gerek Cisconun gerekse de Oraclenin sertifikasyon için verilen eğitim ve sınavların o kadar da ucuz olmadığını herkes bilir.O nedenle bu konu analiz edilirken, geniş çaplı düşünmenin faydalı olacağına inanmaktayım.

Son olarak benim bu konudaki fikrime gelirsem, sertifikasyon tabiiki güzel birşeydir. Eğitim alıp kendine birşeyler katmak insanı emsallerinden ayıran en önemli farklardandır.Yanlız burada şu da unutulmamalıdır, sertifikasyon herşey değildir. Önemli olan varolan bilginizi pratik hayatta uygulayabilmeniz, sorunlara çözüm üretebilme yeteneğinizdir.Bu ikisini aynı potada eritebilirseniz, hiç durmadan başlayın derim.Buraya vereceğiniz birkaç paranın geri dönüşü, böylesi bir unvana sahip olduktan kısa bir zaman sonra yapılacaktır.
mennan
14 Ağustos 2005 22:04
2.  Sertifika sahibi olmak iş görüşmelerinde ilk imajdır. İlk imaj da önemlidir. Yaptığınız projeleri anlatırken arada "bu konuyla ilgili sertifikamı da almıştım" diyebiliyorsanız işe alacak olan kişinin gözünde büyüdükçe büyürsünüz.

Mennan'a katılıyorum. Sadece ufak bir farkla ki; önemli olan sertifikanızı projelerle süslemek değil de, projelerinizi sonradan aldığınız bir sertifikayla süslemektir.
fizikci
15 Ağustos 2005 00:08
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1203 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen